Timalignum

Intenzívne čistenie drevených podláh

Čistiaci prostriedok na drevo čistí, účinne odstraňuje mastnoty a pripravuje plochy pre následnú základnú úpravu dreva. Odstraňovanie škvŕn od kávy, červeného vína... Neutralizácia tanínových škvŕn.

Čistiaci prostriedok na drevo (Wood Cleaner)

nazov obrazka

Čistiaci prostriedok na drevo (Wood Cleaner) môže byť použitý pre čistenie povrchov ošetrených olejom, voskom, lúhom, mydlom, lakom, ako aj vinylové povrchy v interiérovom prostredí. Okrem toho je vhodný pre čistenie neošetrených stenových a stropných panelov, nábytku a pod.

  • Čistenie a odstraňovanie mastnoty vysokou účinnosťou.
  • Pripravuje plochy pre následnú základnú úpravu dreva.

Intenzívny čistiaci prostriedok

Intenzívny čistiaci prostriedok je jedinečný sprej určený na priamočiare čistenie všetkých interiérových drevených výrobkov, ako sú nábytok, schody, dvere, panely a pracovné dosky nezávisle od toho, či sú povrchy olejované, voskované alebo lakované. Účinný voči nečistote, mastnote aj škvrnám.

 

Neutralizér tanínových škvŕn (Tannin Spot Neutralizer)

Neutralizér tanínových škvŕn účinne odstraňuje škvrny spôsobené reakciou kyselín a vody na povrchu dreva. Môže byť použitý na mydlových, olejovaných alebo voskovaných interiérových povrchoch.

Odstraňovač škvŕn (Spot Remover)

Prípravok účinne rozpúšťa mastnotu, krv, kávu, čaj, červené víno, rúž atď. Môže byť použitý na mydlových, olejovaných alebo voskovaných interiérových povrchoch. Odstraňovač škvŕn je založený na mydlách a špeciálne vyvinutý pre interiérové použitie na odstránenie škvŕn z olejovaných povrchov dreva.

Intenzívne čistenie drevených olejovaných podláh

Čistiaci prostriedok na drevo (Wood Cleaner)

1. Čistiaci prostriedok na drevo (Wood Cleaner) pred použitím dôkladne pretrepte. Zmiešajte 150 ml prípravku v 5 l vlažnej vody. Podlahu vyčistite mopom, roztok ponechajte krátky čas na povrchu, aby sa rozpustili nečistoty.

2. V prípade potreby vydrhnite podlahu manuálne kefou, mopom alebo padom, pri veľmi špinavom povrchu podlahovým strojom. Povrch dôkladne vytrite mopom alebo handrou, minimalizujete tak pôsobenie vody na povrchu dreva.

3. Podlahu nechajte riadne vysušiť po dobu cca. 12 hodín. Po intenzívnom vyčistení ošetrite drevenú podlahu údržbovým olejom alebo údržbovou pastou.

Intenzívny čistiaci prostriedok sprej (Intensive Cleaner Spray) je pripravený k okamžitému použitiu. Pred použitím nádobu dôkladne pretrepte a naneste na ošetrovaný povrch. Ponechajte roztok krátky čas pôsobiť, aby sa rozpustili nečistoty. Utrite a vysušte povrch bavlnenou handrou a nechajte riadne vyschnúť. Po vyschnutí ošetrite povrch údržbovým olejom alebo údržbovou pastou.

Odstraňovač škvŕn (Spot Remover)

1. Pred použitím prípravku odporúčame vykonať malý test na neviditeľnom mieste podlahy, aby nedošlo k nežiaducej reakcii.

2. Obsah nádoby pretrepte a prípravok nastriekajte na škvrnu priamo z nádoby. Odstraňovač škvŕn nechajte škvrnu rozpušťať po dobu 10-20 minút. Potom miesto vydrhnite kefkou až kým škvrna nebude rozpustená. Utrite miesto s vyžmýkanou bavlnenou handrou namočenou vo vlažnej vode. Ak je potrebné, operáciu zopakujte.

3. Keď je ošetrené miesto úplne suché, naneste pôvodnú povrchovú úpravu, napr. olej alebo vosk pre obnovenie ochrany povrchu.

Neutralizér tanínových škvŕn (Tannin Spot Neutralizer)

1. Obsah nádoby pretrepte a prípravok nastriekajte na škvrnu priamo z nádoby. Neutralizér tanínových škvŕn nechajte na škvrnu pôsobiť po dobu 30-60 minút. Utrite miesto s vyžmýkanou bavlnenou handrou namočenou vo vlažnej vode. Ak je potrebné, operáciu zopakujte.

2. Keď je ošetrované miesto úplne suché, naneste pôvodnú povrchovú úpravu, napr. olej alebo vosk pre obnovenie ochrany povrchu.

Vosk zo sviečky alebo žuvačky schlaďte ľadovým sprejom alebo kockami ľadu (v plastovom vrecku) a potom opatrne odstráňte, skondenzovanú vodu okamžite vytrite dosucha! Ak je ošetrované miesto úplne suché, naneste pôvodnú povrchovú úpravu, napr. olej alebo vosk pre obnovenie ochrany povrchu.

 

nazov obrazka

NÁVOD NA ČISTENIE A OŠETROVANIE OLEJOVANÝCH DREVENÝCH PODLÁH (PDF)