Timalignum

Refreš olejovaných drevených podláh

Olej zaručuje maximálnu odolnosť voči nečistote a vode, zvýrazňuje prirodzenú farbu dreva. Šetrne čistí a udržuje podlahu, zanecháva ochranný olejový film na povrchu dreva.

Olej Refresher (Oil Refresher)

 

Olej Refresher (Oil Refresher)

Olej Refresher sa používa pre pravidelné čistenie a údržbu olejovaných drevených podláh. Zaručuje maximálnu odolnosť voči nečistote a vode, zvýrazňuje prirodzenú farbu dreva. Šetrne čistí a udržuje podlahu, zanecháva ochranný olejový film na povrchu dreva.

Olej Refresher biely (Oil Refresher White) sa používa pre svetlé povrchové úpravy dreva a Olej Refresher Natural (Oil refresher Natural) pre tmavé a prírodne upravené dreviny.

  • Zaručuje maximálnu odolnosť voči nečistote a vode.
  • Zvýrazňuje prirodzenú farbu dreva.
  • Šetrne čistí a udržuje podlahu.
  • Zanecháva ochranný olejový film na povrchu dreva.
  • Overené nemeckým certifikačným úradom IBR.

 

Refreš drevených olejovaných podláh

1. Pred ošetrením očistite podlahu od prachu nečistôt a Olej Refresher (Oil Refresher) pred použitím dôkladne pretrepte. Zmiešajte olej Refresher s vlažnou vodou v prípade tradične olejovanej podlahy 250 ml oleja do 5 litrov vody, pre UV-olejované podlahy a voskové oleje 125 ml oleja do 5 litrov vody.

2. Pri ošetrovaní podlahy použite 2 vedierka: jedno s namiešaným olejom Refresher a jedno s čistou vodou na opláchnutie. Ošetrujte podlahu s ľahko vyžmýkanou handrou alebo mopom v pozdĺžnom smere parkiet. Handru alebo mop opláchnite v čistej vode a dobre vyžmýkajte. Bezprostredne potom, ponorte handru alebo mop do vedierka s namiešaným olejom Refresher a dobre vyžmýkanou handrou alebo mopom vytrite podlahu opäť v pozdĺžnom smere dreva. Odporúčame čistiť plochu postupne po cca. 10 m2. Týmto spôsobom je podlaha vystavená vlhkosti len na krátku dobu.

3. Čas schnutia po ošetrení je cca. 2 hodiny, počas tejto doby nevstupujte na ošetrenú plochu.

4. Ak chcete dosiahnúť väčší lesk, vyleštite suchú podlahu s bielym padom, prípadne bavlnenou handrou.

Olej Refresher sprej je namiešaný v požadovanom pomere a pripravený k okamžitému použitiu. Olej Refresher pred použitím dôkladne pretrepte a naneste na ošetrovaný povrch. Povrch premasírujte bavlnenou handrou a nakoniec vytrite v pozdĺžnom smere dreva. Nechajte cca. 2 hodiny uschnúť.

 
Refreš olejovaných podláh

 NÁVOD NA ČISTENIE A OŠETROVANIE OLEJOVANÝCH DREVENÝCH PODLÁH (PDF)