Timalignum

Olejovanie drevených podláh

Údržbový olej zaručuje maximálnu odolnosť voči nečistote a vode, zvýrazňuje prirodzenú kresbu a farbu dreva. Je dôležité údržbový olej rovnomerne vmasírovať do dreva a nakoniec utrieť podlahu v smere drevných vlákien.

Údržbový olej (Maintenance Oil)

nazov obrazka

Údržbový olej sa môže používať na údržbu všetkých olejovaných povrchov dreva a je vhodný najmä na pravidelnú údržbu olejovaných drevených podláh. Teplota produktu, miestnosti a podlahy by mala byť v rozmedzí 15 - 35 °C. Počas doby aplikácie a sušenia zabezpečte dobré vetranie miestností. Údržbový olej zaručuje maximálnu odolnosť voči nečistote a vode, zvýrazňuje prirodzenú kresbu a farbu dreva.

Údržbový olej biely (Maintenance Oil White) sa používa pre svetlé povrchové úpravy dreva a Údržbový olej Natural (Maintenance Oil Natural) pre prírodné a tmavé dreviny. Pre farebné povrchové úpravy dreva sa poraďte s dodávateľom parkiet a podľa možností použite údržbový olej v rovnakom farebnom odtieni.

  • Zaručuje maximálnu odolnosť voči nečistote a vode.
  • Zvýrazňuje prirodzenú kresbu a farbu dreva.
  • Overené nemeckým certifikačným úradom IBR.

 

Olejovanie drevených podláh

1. Pred olejovaním vyčistite podlahu čistiacim prípravkom na drevo "Wood Cleaner", postupujte podľa návodu. Po vyčistení nechajte podlahu min. 8 hodín vyschnúť. Podlaha musí byť úplne suchá.

2. Pred použitím nádobu s olejom dôkladne pretrepte. Aplikujte cca. 1 dl oleja na 4 m² padom, maliarskym valčekom, bavlnenou handričkou alebo použitím strojového nanášača pre veľké plochy.

3. Je dôležité, aby údržbový olej bol starostlivo vmasírovaný do dreva. Masírujte, kým nebude drevo nasýtené olejom a kým nebude povrch rovnomerne ošetrený. Pred pokračovaním údržby na ďalšej časti podlahy ukončite operáciu utretím podlahy čistou suchou bavlnenou handrou v smere drevných vlákien. Podlaha sa nemá javiť mokrá a po úkone by nemal ostať na povrchu akýkoľvek prebytočný olej.

4. Rovnako pokračujte v údržbe na celej ploche podlahy. Po ukončení prác očistite náradie v rozpúšťadle (Solvent). Pri masírovaní strojom bude podlaha pri 20 °C vytvrdená po cca. 4 a pri ručnom masírovaní po cca. 24 hodinách. Po tejto dobe môžete opatrrne používať podlahu.

5. Počas vytvrdzovania oleja v priebehu cca. 14 dní odporúčame nepoužívať vlhké utieranie podlahy, nezaťažovať podlahu nábytkom a nezakrývať ju kobercom.

 

 
nazov obrazka

NÁVOD NA ČISTENIE A OŠETROVANIE OLEJOVANÝCH DREVENÝCH PODLÁH (PDF)